Monday, February 6 2017, 14:42

Pedagogiczne wątpliwości

Autor: łóżko dziecięce


Niektóre mamusie i tatusiowie, których ich własne rodzice wychowywali, co nazywa, nawet spartańsko, przekonani: perfumy – to nie ma znaczenia, niepotrzebną nie to, że dziecko, a nawet dorosły. Jednak większość psychologów dziecięcych myślą inaczej. "Nikogo nie dziwi, że dziecko uczy się rysować, śpiewać, rozpoznawać litery.
Dajemy dziecku zabawki różne w dotyku, kolorowe i publikowanie dźwięki. Ale mało komu przychodzi do głowy, że węch jest tak samo ważny narząd zmysłów jak wzrok, słuch i dotyk. Dlatego perfumy dla dziecka bardzo ważne w zakresie wspólnego rozwoju. Prawda, trzeba zauważyć, że do siedmiu lat dziecko zupełnie wszystko jedno, czym to pachnie. Do tego wieku dziecko zwykle nie podziela zapachy na przyjemne i nieprzyjemne. Ponadto, nieprzyjemne dla dziecka wydają się tylko te zapachy, które sygnalizują o niebezpieczeństwie. Tak działa wewnętrzny mechanizm ochrony, na przykład, od zatrucia. Stopniowo w świadomości dziecka składa się prywatna biblioteka zapachów, które mu są przyjemne, dlatego w wieku dorosłym ludziom się podobają, na przykład, słodkie, a innym kwaśne lub świeże zapachy. Dopóki powstają aromatyczne preferencje dziecka, bardzo ważne jest, aby nie naciskać na niego i nie poślizgu zapachy przyjemne z jej punktu widzenia.
Jednak, jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie, na przykład, konsekwentnie atakuje twój toaletka, oznacza to, że można dać mu pierwszy flakon wody toaletowej. córkę lub syna w ten prezent i należy podkreślić, że nie jest to tylko kolejna zabawka, a to znak, że staje się dorosłym. Koniecznie pochwal się, jak prawidłowo korzystać z wc wodą. Pamiętaj, że perfumy to bardzo "nierówność płci" przedmiot, podkreślając przynależność do określonego podłodze. Dlatego perfumy tak samo ważne dla harmonijnego rozwoju dziecka, jak i "właściwa" odzież i zabawki. Udowodniono, że aby dziecko wzrosła o normalnej orientacji seksualnej, od wczesnego dzieciństwa do zakupu sukieneczki dla dziewczynek i spodenki dla chłopców. To samo tyczy się zabawek. Przyszłe kobiety odgrywają matka-córka, przyszłe mężczyznę – w wojnę" – mówi psycholog rodzinny Władysława Markowa.
Wybierając perfumy dla młodej fashionistki lub , w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na skład. Ważne jest, aby woda toaletowa odpowiadała wymogom bezpieczeństwa. "Dermatolodzy traktują dzieci perfum z dużą ostrożnością. W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba dzieci z alergicznymi chorobami astmą oskrzelową, , . A substancje zapachowe, zwłaszcza olejki eteryczne z roślin, – potencjalne alergeny. Dlatego lekarze w ogóle nie zalecają stosowanie perfumy dla opieki nad dziećmi w wieku poniżej sześciu lat. Błędne jest użycie olejku zamiast przemysłowej perfum. Tak, są naturalne, ale procent olejków składników, które mogą powodować poparzenia i podrażnienia nawet u dorosłych, dla skóry dziecka, tym bardziej wielki. Szczególnie niebezpieczne są owoce cytrusowe oleje i olejek migdałowy, które mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne i poważne uszkodzenia skóry. Tak więc lepiej jest użyć zwykłego perfumy, w miarę możliwości specjalnie dla dzieci – mówi doktor nauk medycznych, lekarz dermatolog-alergolog Tatiana Simonowa. – Plac perfumy różni się tym, że nie zawiera alkoholu i substancji toksycznych lotnych składników z grupy terpenów, które zazwyczaj wchodzą w zapachy dla dorosłych. Te zapachy są słabe, ponieważ nie zawierają smaku, które mogą wywołać reakcje alergiczne".
"Trwałość perfum jest ważna dla dorosłych, dla dziecka ważny jest sam proces nanoszenia perfum, bo to też jest gra, a ważne jest, aby rodzice, aby ich dziecko nie zatruł, próbując pachnący płyn do smaku. Przypomnij sobie swoje dzieciństwo, najprawdopodobniej z wielką przyjemnością korzystali z "duchami" z pustego kłótnię , w który została wylana zwykła woda" – radzi lekarz-pediatra Marina GOŁUBIEWA. Jeszcze jeden ważny aspekt – to materiał butelki, w który wylana plac woda toaletowa. Lepiej, jeśli flakonik będzie z niełamliwym materiału, aby dziecko nie nabił się, czy przypadkiem go upuści. Większość firm produkujących plac perfumy, wlewa ją w szklanych, a w plastikowe pęcherzyki. Ponadto, butelki dla dzieci perfum różnią się wystrojem, dodaje się do nich cekiny, cekiny, zabawki i inne akcesoria.